VSK Technika "C"-HC Goa Kings 2:9 Splněná povinnost v duelu prvního s posledním

12.01.2010 01:06

Utkání prvního celku s posledním často přináší nečekané výsledky.Zlepšený výkon a vítězství v posledním souboji Techniky se Sputnikem tomu faktu jen nahrávalo.Když se nás opět v kabině sešlo jen devět a několik opor jsme museli oželet,vypadalo to,že nás nečeká jednoduchý zápas.Naštěstí soupeř nastoupil s přehnaným respektem z našich posledních výsledků a cestu za dalšími body nám výrazně ulehčil a když se k tomu v úvodu přidalo i pár štastných gólů,debakl byl na světě.Vzájemné duely mezi námi a Technikou bývaly dost vyhrocené a v minulé sezoně se jeden po hromadné bitce ani nedohrál,ale dnes to na ledě vypadalo,jako by všechno odnesl čas a zápas spíš připomínal letní přáteláček,při kterém jde jen o to dostat žizeň.Rozhodčí vylučovali celkem osmkrát (pětkrát na naší straně),ale jednalo se o fauly,které vyplynuly ze hry a nebo v našem případě ze snahy přečíslit soupeře vyšším počtem hráčů na ledě než povolují pravidla.I tak jsme ale  viděli spoustu zajímavých momentů.Ten první přišel na začátku páté minuty,kdy po úvodních oťukávacích chvílích bez jediné šance na jedné či druhé straně,padla první branka zápasu.Jejím autorem se stal Kruža a jak je jeho dobrým zvykem,přišel k ní jako slabozraký k nejmenovanému smyčcovému nástroji.Stál opět jako obvykle,když útočíme před soupeřovou brankou a více než tvrdým soubojům s obránci se věnoval souboji se zemskou gravitací a kluzkým ledem.Tu najednou  mu na hokejku z klubka těl přiklouzala Dežova přihrávka.Chlapec bleskurychle začal vymýšlet,jak dá co nejhezčí gól a rozhodl se poslat puk švihem do pravého horního růžku.Ihned uvěřil,že se mu to může podařit a zapomínaje,že ruce ho nikdy příliš neposlouchaly plácl do puku.Ten se potom po ledě zvolna doslova dokutálel do brány k levé tyčce a radost byla na světě 0:1.Dezorientovaný šutér potom zřejmě chtěl na vrcholu slávy okamžitě ukončit kariéru a odjel na střídačku i když zbytek útoku zůstal na ledě.Poté byl pohotovými spoluhráči nasměrován do středového kruhu,aby tam svedl další neúspěšný souboj o vyhrané buly.Zanedlouho už byl na střídačku konečně vpuštěn a mohl vyčerpaně sledovat,jak Fazula v další minutě míchá s pukem v rohu útočného pásma a hledá komu by poslal gólovou přihrávku.Hledání vyhodnotil jako neúspěšné a tak se rozjel směrem k brance a z nulového úhlu zkusil vystřelit.Touš k překvapení všech našel jedinou volnou škvírku a zaplul pod horní tyčku 0:2.Další branka padla v jedenácté minutě,když se hrálo ve čtyřech na obou stranách a obraně soupeře ujela dvojice Marlborák ,Andy Šoules a po dvou přihrávkách zakončoval do skoro prázdné brány prvně jmenovaný.Dal tak konečnou podobu výsledku po první třetině 0:3.

Prostřední část hry jsme zahajovali 31 vteřin trvající početní výhodou dohrávanou z konce úvodního dějství a stačilo 16 vteřin na to,abychom ji po dalším šťastném zásahu využili.Puk se na modré čáře dostal k Marlborákovi a ten jej pohotově vystřelil.Brankář Techniky se přesunoval k levé tyčce,aby jej lapil,ale dalšímu údivu všech se kus černé pryže odrazil od boku okolo projíždějícího Šoulese do protipohybu a zapadl do jeho svatyně 0:4.Za další minutu jsme se radovali opět.To Fazula zkusil vystřelit,brankář střelu neudržel a pohotový Šeba puk zasunul k pravé tyčce 0:5.Skóre se měnilo znovu v sedmé minutě druhé třetiny,když Dežo vyzval ke skórování opět Andyho Šoulese.Ten výzvu přijal a bylo to 0:6.V desáté minutě přišla gólová radost i pro Techniku.Při hře ve středním pásmu se snažil Kruža srdnatě pomáhat obraně a stínoval jednoho z útočníků Techniky.Ten po chvíli našlápl,na modré čáře dostal přihrávku a najednou jel sám na našeho Jendu zatímco Kruža stále stínoval ve středním pásmu.Chlapec se sice pokusil o tygří skok,aby se útočníkovi vrhl pod nohy a zabránil mu ve střele,ale byl od něj už tak daleko,že ani Carl Lewis v dobách největší slávy by takovou vzdálenost "nedohópl "Hráč Techniky se nezmýlil,zmrzlému Jendovi nedal šanci a když se nešťastný Kruža konečně posbíral z ledu,mohl k němu jen přijet a říct:NEZLOB SE 1:6.Do konce třetiny se skóre měnilo ještě jednou.To se ve třinácté minutě trefil po příhře Andyho Šoulese Minďa.Před poslední částí hry tak na tabuli svítilo pro nás lichotivé skóre 1:7.

Ve třetí třetině jsme se věnovali spíše boji s ubývajícími silami a pouštěli soupeře do nejednoho brejku,abychom ukázali,že našemu gólmanovi skutečně věříme.Jeník naši důvěru nezklamal a i s notně omrzlými údy úspěšně zastavoval snažení soupeře.Po utkání z něj vypadlo,že už ví,jak se cítí brankáři v NHL,když se hraje zápas pod širým nebem a od klubového vedení požaduje na příští utkání kulicha.Zahřát ho mohla další radost na naší straně.To Fazula nabil Minďovi,který sice už při rozbruslení poukazoval na silné nachlazení a na to,že mu to dnes asi moc nepůjde,ale navzdor tomu se dokázal už podruhé gólově prosadit 1:8.My tak víme jedno.Minďa musí být nemocnej,aby dával góly a tak před každým dalším zápasem se musí povinně osprchovat oblečen (což pro něj nebude problém,když i po špilu leze do sprchy ve svetru) a následně půl hodiny obíhat halu.Trvalo jen pouhých 47 vteřin a padl další gól.Tentokrát se Marlborák rozhodl,že vrátí Šoulesovi přihrávku na gól a pomohl mu tak zkompletovat jeho hattrick 1:9.K jeho škodě však utkání nesledovalo mnoho diváků a Ti kteří sledovalli měli na hlavách jen kulichy,kterých se v třeskutém mrazu odmítli vzdát a na led tak žádná čepice nepřilétla.Někdo z naší střídačky chtěl na led hodit helmu,ale ze strachu,že by mu ji Šoules nevrátil to neudělal a chudák Andy musí dál čekat na tradiční poděkování fanoušků hráči,který vstřelí tři branky v jednom utkání.Poté už se duel jen dohrával.Další branku už jsme nepřidali,protože i když jeli tři naši hráči sami na brankáře Techniky,snažili se akci po vzoru brazilských fotbalistů tak dlouho šperkovat k dokonalosti,až se prošperkovali za branku odkud se dá gól vstřelit jen těžko.Kosmetická úprava skóre přišla v předposlední minutě,kdy Technika snížila na konečných 2:9.To už ale nikomu nevadilo,protože vyčerpaná královská družina byla duchem nejpíš již v peřinách.Vítězům gratulujeme a poraženým přejeme více štěstí v dalších zápasech.Fotky z utkání od Michala najdete zde:mike36.rajce.idnes.cz/HC_GOA_KINGS_-_VSK_TECHNIKA_C/#album

Tohle je úspěsná sestava z utkání s Technikou.Pozor,Mánička první z leva uprostřed není Roman Vondráček,je to Fazula s bujnou kšticí :-)