2.finále Kings-Rondo 7:2 konečný stav série 2:0 Králové slavně usedají na mistrovský trůn!!!

14.04.2010 18:33

HC KINGS-MISTR BHHL PRO SEZONU 2009/10.Tohle je nejpodstatnější zpráva úterního večera.Pojďme se s odstupem dvou dní a hektolitrů alkoholu  nalitým do hlav našich hrdinů podívat,jak k tomuto úspěchu vlastně došlo.Když celá zarostlá posádka sešla před druhým finálovým zápasem v kabině,ihned se začali množit oznámení o tom,že z nejrůznějších pracovních důvodů by dobrá třetina mužstva nemohla v případě prohry dostavit ke středečnímu rozhodujícímu utkání a šance na titul by se tak výrazně snížili.Proto jsme po dlouhé a usilovné debatě rozhodli o jediném a sice,že vyhrajeme a sérii ukončíme už dnes.Už při prvním pohledu bylo patrné,že v něm došlu k několika změnám."Starýho Žanka"  nejvěrnějšího fandu rozmnožili nejen členové našeho semifinálového fanklubu v čele s Máňou,ale i početná enkláva příbuzných a přátel n ašeho brankáře Žanka,kteří se na vlastní oči přišli přesvědčit,zda-li nebyli zprávy o jeho famózní formě ve vyřazovací části pohými klepy a zároveň si vychutnat chvíli,kdy mu bude na krk zavěšen zlatavě se blýskající kousek kovu.Zároveň nám připomněli známou scénu s legendární komedie Marečku,podejte mi pero a okamžitě si vysloužili označení "Hujerovi".Všichni byli na místech a mohlo se začít.Rondo do utkání nastoupilo s  odhodláním prodloužit sérii ještě o jeden den a na nás bylo tomu zabránit.V první šanci zápasu se ocitl soupeř,když v prvním utkání pauzírující Pepa Duchoslav zatáhl po pravé straně puk a poprvé otestoval Žankovu pozornost.Na konci druhé minuty se poprvé měnilo skóre,když Andy Šoules tak dlouho vymýšlel v prosoru kruhů co s pukem,až jej tvrdým švihem poslal pod víko nad rameno bezmocného gólmana Ronda 1:0.Od tohoto momentu začalo Rondo hrát velice aktivně a na Žanka se valil jeden útok za druhým,avšak Žanek dokazoval,že si potykal s opravdu fantastickou formou.Pokusy ze všech pozic většinou ukryl ve své výstroji nebo byl na blízku pozorný obránce,který kuk černé pryže ihned odklidil do bezpečí.Celé mužstvo od začátku poctivě a zopovědně bránilo,dávalo si pozor na zbytečné fauly a fanoušci se jen modlili,aby to takhle vydrželo co možná nejdéle.Začínala šestá minuta,když se nám podařilo pokrýt další brejk soupeře a naopak do brejku vyrazili Andy Šoules a Dežo.Prvně jmenovaný se snažil najít místo,kudy by poslal přihrávku spoluhráči a když hledání vyhodnotil jako neúspěšné,opět zvolil svůj tvrdý švih,který zapadl do brány prakticky totožně,jako v prvním případě.Rázem jsme vedli 2:0 a čekal nás přetěžký úkol.Zkrotit euforii a dál hrát poctivě v obraně.To se nám dařilo beze zbytku plnit a proto mohli v desáté minutě do dalšího brejku ujet Formec a Perňa,který dokázal skórovat a naši stranu vnést opět více klidu 3:0 Do konce úvodního dějství nás čekali ještě horké chvíle,když hrál soupeř přisolvku pět na tři,ale Žanek v brankovišti opět čaroval a trojice bránících hráčů předváděla výkon hodný názvu našeho klubu.Po úvodní patnáctiminutovce na tabuli svítilo luxusní skóre 3:0 a oko nejednoho hráče v bíločerném dresu aspoň sa vteřinu pohlédlo do boxu časoměřiče na kolekci trofejí.

Že je na podobné pohledy ještě příliš brzo nám Rondo ukázalo hned v úvodu prostřední části hry,kdy se mu podařilo snížit na 3:1.Naštěstí jsme soupeřovo ožití dokázali za pár chvil opět trochu utlumit,protože po nahození od modré se nejrychleji před brankou zorientoval Formec a po čtvrté uklidil puk do klece 4:1.Od té chvíle opět hru tvořilo Rondo a my trpělivě čekali na další okénka v jeho obraně.Šancí soupeře přibývalo,ale Žanek byl neustále ve střehu a celé mužstvo makalo směrem dozadu na naše poměry neuvěřitelným způsobem,radost pohledět.Když už to vypadalo,že se ve druhé třetině nic podstatného nestane,dostal se do úniku jeden z hráčů Ronda a i přes enormní snahu obránce,který jej stíhal,dokázal skŕovat a vykřesat  jiskru na straně červených tedy Ronda 4:2 .My ale máme Ráďu,který hraje až do konce.Stále ještě běžela poslední minuta,když se nám naskytla možnost početní výhody a právě Radim ji dokázal využít a pouhou vteřinu před sirénou propasírovat puk za záda bezmocného brankáře Ronda  a stanovil průběžný stav po druhé třetině na báječných 5:2.

Tušili jsme,že Rondo vrhne v závěrečné části všechny síly do útoku a dál jej nechali tvořit hru a snažili se jen poctivě bránit a vyrážet k smrtícím brejkům.Že je to taktika ideální ukázal po pár minutách Dežo,který se dostal do dalšího přečíslení se Šoulesem a když nenašel ani on skulinu pro přihrávku,zkusil vytsřelit sám a dobře udělal.Puk pošesté zaplul do brány a na Dežově tváři se objevil rohlík od ucha k uchu 6:2.K historickému úspěchu chybělo několik minut,ale i přesto se nám dařilo držet radost na uzdě a dál jsme hráli stejně obětavou hru,jako na začátku,což dokázal v desáté Radim,když při přesilovce soupeře neuhnul střele od modré a tvrdý projektil ho bolestivě zasáhl do nártu.Radim je tvrdý jako málokdo,takže se snažil  zvednout z ledu sám a odjet na střídačku.Až v momentě,kdy se znovu sesunul k zemi,protože na nastřelenou nohu nemohl došlápnout se nechal na lavici dovézt za pomoci spoluhráčů a bouřlivého potlesku ochozů.Většina ostatních hráčů by nejspíš svoje účinkování ve zbytku utkání ukončila,ne tak Ráďa.O pár střídání později byl se sebezapřením opět na ledě a nejen to.Při dalším útoku se mu dokonce podařilo skórovat.Střemhlav se vrhl proti odraženému puku a v pádu jej dokázal naposledy usměrnit do brány 7:2 Do konce zápasu v tu chvíli chyběly necelé dvě minuty a na střídačce se už začínalo slavit,protože bylo jasné,že Rondo už s výsledkem nic nenadělá.Siréna ukončila sezónu a odstartovala oslavy hráčů Kings,kteří se právě stali mistry BHHL a dokázali to,o čem na začátku sezony snilo dvanáct týmů.Po předání medajlí a pohárů do rukou našeho kapitána jsme ještě poděkovali fanouškům za jejich fantastickou podporu,protože kulisa,kterou vytvořili nám nedovolila vypustit byť jen jediné střídání a těžko říct zda bychom se bez jejich pomoci dokázali vyhecovat k jednoznačně nejtýmovějšímu výkonu v naší dvouleté historii.V kabině zažil pohár první zatěžkávací zkoušku,když do něj byly nality bublinky narychlo přinesené Žankovým otcem a odpálen první doutník nejasného původu.Pak už nic nebránilo prvním bouřlivým oslavám v centru Brna,které jeden z nás zakončil ranní jízdou šalinou města do Obřan,pak Masarykovy čtvrti a zpět do Obřan při pokusu dostat se domů do Husovic.Děkuji všem,kteří v tamvaji číslo 4 potkali spící sochu s medajlí na krku a pohárem na klíně,za to,že jí cenné relikvie neuzmuli a nechali ji v klidu odpočívat :-))))

Fotky z 2.finále od majkla zde:mike36.rajce.idnes.cz/HC_Kings-HC_Rondo_2.zapas/

a zde:mike36.rajce.idnes.cz/HC_Kings_mistr_BHHL_09_10/

Fotky by BHHL                    zde:carlosvw.rajce.idnes.cz/BHHL_-_Finale_pro_sezonu_2009_2010_-_HC_RONDO_-_HC_KINGS_-_13.4.2010/