1.Finále Kings-Rondo 5:2 stav série 1:0 ještě jeden krok k nesmrtelnosti...

12.04.2010 23:09

První finálové utkání o mistra BHHL pro sezonu 2009/10 jsme zvládli ve velikém stylu.Od úvodního hvizdu na nás nebyla znát únava z přetěžké semifinálové série,která skončila teprve včera večer a do soupeře jsme se od začátku zakousli,jako hladoví vlci.Výsledkem byla i první branka po několika minutách hry,kterou měla na svědomí naše elitní a dnes s velikou chutí hrající první formace.Prvním střelcem byl náš kanonýr Perňa,který si na hranici brankoviště sklepl rukou vysoko letící kotouč na vlastní hokejku a pohotově skóroval 1:0.Na začátku první třetiny to chvíli vypadalo,že se tahle sniperská trojka bude muset obejít bez Formeca,který hned ve druhé minutě inkasoval za zády rozhodčích nepříjemný,nutno dodat nechtěný úder hokejkou do úst a s podezřením na vyražený zub zmizel v kabině.Veliká byla naše radost,když se o dalších pár minut později vrátil s odhodláním bojovat dál.Celou první třetinu jsme Rondo nepouštěli do vážnějších akcí a sami si vytvářeli šance,které však brankou neskončili.Jedinou slabou chvíli v utkání jsme si vybrali v závěru třetiny,kdy v naší přesilovce po nedorozumění obrany ujel do brejku útočník soupeře,zkušeně překonal žanka v naší brance a stanovil tak skóre po první třetině na 1:1.

Ve druhé třetině jsme naštěstí dokázali sklidnit a vrátit se k naší aktivní hře a vedoucí branka na sebe nenechala dlouho čekat.Ve skrumáži před brankou Ronda se nejlépe zorientoval Radim a rozbouřil radostí naši střídačku 2:1.O pár minut později nám bylo ještě veseleji,když se za obranu nádherným způsobem dostal za obranu Ronda Formec a tváří v tvář brankáři soupeře nezaváhal a rozvlnil síť za jeho zády potřetí 3:1.Jak se později ukázalo byla to vítězná branka a my můžeme děkovat hokejovému bohu,že se Formecovo krvavé zranění z úvodu zápasu neukázalo jako vážnější.Nejpřekvapivější chvíle zápasu však měla teprve přijít.Soupeř se po další obdržené brance snažil hrát aktivněji a podařilo se mu vytvořit si šanci,kterou musel na poslední chvíli hasit svým zákrokem Žanek.Poté se puk dostal ven z pásma,odkud jej útočník Ronda před forčekujícím Kružou odehrál puk  na spoluhráče stojícího na vlastní modré.Kruža se vydal z posledních sil za ním odhodlán po neúspěšném napadání ihned střídat.Skákavý kotouč k překvapení všech včetně obrance samotného mu překočil hokejku a Kruža jel najednou sám na brankáře.V tu chvíli jako by se zastavil čas.Střílej halekali na něj spoluhráči,jenže Kruža neposlechl.Než se mu podařilo zkrotit kotouč,byl už před brankářem a na střelu bylo pozdě.Do poslední chvíle si říkal:"Co mám sakra dělat?" a pak udělal to,co nečekal ani on sám.Brankář čekají na zakončení se vrhl na led avšak to nepřicházelo.Kruža si totiž pro něj naprosto nepochopitelným způsobem přehodil puk do bekhendu (jako by ho vedla ruka třímající ovladač Playstationu) a najednou na něj zírala prázdná branka,do které už dokázal touš zasunout 4:1.V tu chvíli,jako by na naší střídačce vybuchla euforická bomba.Kruža se návalu radosti vrhl střemhlav proti plexisklu za bránou,odkud se odrazil na záda na led a ihned byl zasypán spoluhráči.Pořád jen opakoval:To není možný,to není možný a když byl ujištěn,že je to možný,hned prohlásil,že okamžitě končí kariéru,protože končit se má na vrcholu.S klíčem od šatny byl poté zastaven a poslán zpět na střídačku.Po dvou třetinách byl stav 4:1.

V závěrečném dějství se soupeři ještě podařilo snížit na 4:2,ale poslední slovo jsme měli opět my.Psotmen alias Andy Šoules se po zbytečném vyloučení a přečkaném oslabení opět vrátil do hry a hned se zapojil do útoku.Mezi kruhy vystřelil náš kapitán Gaza,brankář Ronda puk neudržel a Psotmen byl u něj první a skóroval popáté 5:2.Po té se svým typickým úsměvem přijel na střídačku a prohlásil:Chtěl jsem Vám to svoje vyloučení nějak vynahradit,tak jsem dal gól,no :-))  Jestli takhle náš Andy bude chtít kompenzovat každý pobyt na trestné lavici,ať tam klidně sedí od rána do večera,shodli jsme se všichni.Do konce utkání se už nic podstatného nestalo a my tak vedeme v sérii na dvě vítězná utkání 1:0.Soupeř sice místy podával až odevzdaný výkon,ale vyhráno ještě ani zdaleka nemáme,protože v úterý večer (tedy dnes) jiště předvede úplně jinou hru a navíc se mu do sestavy vrací v prním zápase absentující největší hvězda Pepa Duchoslav.Poděkování již tradičně patří "Žanek family" za neúnavné povzbuzování a stejně tak celému týmu za suverénní výkon.Doufáme,že v příštím zápase se budeme moci spolehnout i na podporu ostatních našich fandů,kteří slibují opět atmosféru,jako na rozhodujícím semifinále.Všechny ostatní do hlediště srdečně zveme v úterý 13.4. ve 21:15 na haly za Lužánkami...

Co dodat závěrem?Chlapi ještě zbývá poslední a nejtěžší krok,takže ještě jednou hrajme,jako o život pod heslem:SMRT SMRTI!!!

Fotky z 1.finále by Majkl zde:mike36.rajce.idnes.cz/HC_Kings-HC_Rondo_1.zapas/#album

Fotky by BHHL zde: carlosvw.rajce.idnes.cz/BHHL_-_prvni_finale_-_HC_RONDO_BRNO_-_HC_REST.GOA_KINGS_-_2_5_-_12.4.2010/